Kolga Muuseumil on uus fondihoidja

Tähelepanelik muuseumihuviline märkas paar kuud tagasi Kolga muuseumi töökuulutust, milles otsisime oma meeskonda fondihoidjat. Aeg on läinud kiiresti ja juba kuu aega on muuseumis fondihoidja-klienditeenindajana olnud ametis Anu Tähemaa. Anu ei tulnud muuseumi kellegi asemele, vaid seoses muuseumi laienemisega ja fondide kasvuga vajasime hädasti lisatöötajat. Nüüd on meid muuseumis kolm: Ulvi, Nele ja Anu. Viimane küll vaid veerandkohaga koormusega.

Anu on fondihoidja tööd eelnevatel aastatel kodanikualgatuse ja suure ajaloohuvi tõttu Kolga muuseumis vabatahtlikuna teinud. Eelneva töökogemuse ja teadmiste tõttu sai Anu koheselt, ilma eelneva väljaõppeta, muuseumis tööülesandeid täitma asuda.

Foto: Tähistame Anu sünnipäeva ja "õnnistame ta sisse" fondihoidja-klienditeenindajaks.
Foto: Tähistame Anu sünnipäeva ja “õnnistame ta sisse” fondihoidja-klienditeenindajaks.

Anu ise tutvustab ennast järgnevalt:

„Minu tihedam suhtlus Kolga Muuseumiga algas 2007. aastal, kui hakkasin tegema uurimistööd nö Kolga mungakloostri täpsema asukoha ülesleidmiseks. Siis sai istutud tundide viisi arhiivimaterjalidega Stenbocki toas ja tajutud mõisa valitsejamaja meeldivat ja ajaloolist atmosfääri. Selle töö lõpetasin 2015. aasta jaanuaris, kui valmis väikesemahuline kodulooline uurimus “Kloostrimõis Kolgas – mõtteid ja vastuseta küsimusi. Kolga ootab arheolooge.” Ja 2015. aasta suvel arheoloogid tulidki ning kaevasid välja paksud keskaegsed müürid peahoone-esise platsi loodenurgas.

Edasine koostöö Kolga muuseumiga on toimunud suure muuseumisõbra vormis. — Olen tuttav muuseumi kogudega ja ka inimestega, olen suur vanade asjade ja raamatute huviline, rahvusliku käsitööga tegeleja ja mõnevõrra ka oskaja. Oma pikaajalise looduse- ja matkahuvi tõttu tunnen hästi Kuusalu valla loodus- ja pärandkultuurimälestisi. Kolga mõisa ja selle lähemat ümbrust tunnen väga ja väga hästi.“

Jaga postitust: