Hetkel avatud näitused

Mõisatuba

Originaalesemed ja maalid Kolga peahoone interjöörist. Samas ka kolhoosiaegne Rootsi stiilis valitsejamaja kujundus. Selles toas on võimalus nautida sooja jooki moosisaiaga – just nagu vanaema juures ning samal ajal tunda end kuninglikult.

Põllepõli – põllega või põlleta?

Kolga Muuseumi hooajaline näitus põlledest läbi aegade ja läbi ametite: talurahvapõlled, esimese vabariigi aegsed ettekandjapõlled, koduperenaiste ja laste nõukapõlled, meie piirkonna kuulsate kokkade ja Eesti tuntud seppade põlled teiste seas – aga ennekõike nende lood!
Oled Sa näinud fantoompõlle? Hetkel ilmutab Ta end meil!

Aitäh lahketele annetajatele ja laenutajatele, tänu kellele see näitus ilmavalgust nägi!

Näitus on avatud maist septembri lõpuni.

Koolituba

Koolimaterjale ja -vorme erinevatest ajastutest ning koolimajadest. Võimalus tellida kooliteemaline programm.

Velskripunkt

Näitus sai alguse apteekrikapist ning kasvas külavelskri vastuvõturuumiks. Meditsiiniesemeid läbi erinevate ajastute alates vabariigiaegsetest retseptidest kuni nõukaaegse rasedabandaažini. Võimalus kontrollida oma silmanägemist ja kaaluda oma kergust.

Kristeli minimaailm

Juhuslikust mudeliostust välja kasvanud rikkalik fantaasiamaailm masinatest, inimestest, olustikust 50.ndatel, kui nõukogude okupatsiooni poleks olnud. Käsitöö, milles on kasutatud 3D printimist, võimendatud perspektiivi ning lugusid, mis on kasvanud suuremaks kui muuseumiruumid. Kes on Pets ja Põssa? Kus on Johnny Cash ja June Carter?

Mänguasjad ja mängunurk

Nostalgilisi mänge ja mänguasju 130-aastasest lapsevankrist kuni Olümpia Vigrini. Noortel ja hingest noortel võimalus joonistada, luua oma legoeksponaate, kududa vaibakest,  pusida puzzle kallal või võistelda mängukorvpallis ning -rallirajal.

Rehetuba ja talurahva tööriistad

Pilguheit 19. sajandi meeste ja naiste töödele ja tegemistele: pesupesemine, lehmalüpsmine, triikimine, linaropsimine, rehepeks, puutööd ja muu. Võimalus tellida vastavaid teemaprogramme.

Kalamees, metsamees, spordimees

Meite mehed kõvad mehed merel, metsas, suusarajal. Kiika nende kambritesse.

Nostalgiline nõuka

60.ndate elutuba, 70.ndate köök ja külapood.

Memme- ja taadituba

Vanaisa vabariigiaegne kambrike ja vanaema hubane elutoanurgake.

Tule tutvu meie muuseumiga

Asume Eestimaa suurima mõisa, Kolga mõisa südames. Ootame Sind alati külla!

Lahtiolekuajad