Kolga kooli 1.klass töövarjutas muuseumis!

21. veebruaril külastasid meid Kolga Kooli vahvad 1. klassi õpilased koos õpetaja Signe ja abiõpetaja Margitiga. Seekord ei olnud eesmärgiks tulla kui külaline, vaid olla siin kui muuseumitöötaja. Esimene katsumus ootas õpilasi juba enne muuseumi sissepääsu: nimelt, kuidas üldse kohale jõuda, kui allee on lausjääs? Ikka visalt uisutades, pepuli ja mööda lumehangi. Ei mingit allaandmist!


Teise ülesandena said lapsed katsuda kätt haldusalal: kiviklibuga muuseumiesise külluslik ülekülvamine, lülitite ülesotsimine hämarates näituseruumides ja jõukatsumine vanade ukseriividega. Uudishimust kantuna põikasime korraks ka valitsejamaja nendesse keldriruumidesse, kuhu me külalisi tavapäraselt ei juhata. Ruumidesse, kus tuntud selgeltnägijate Oksana ja Žanna sõnul meie kaks munka vaimuelu viljelevad. Seekord me neid ei kohanud.

Küll aga läksime ise oma vaimu virgutama toredate nõukaaegsete mängudega mänguasjaarhiivi, mis on ühtlasi ka muuseumi mängunurk. Loomulikult saab kõige põhjalikumad uurimis- ja vaatlustulemused just mängides, sest oluline on ju aru saada, kuidas asjad siin ilmas toimivad!


Kõige suurema abikäe ulatasid meile entusiastlikud noored aga näituse loomisel. Suvehooajaks oleme kokku panemas näitust põlledest. Igaüks valis välja oma lemmikpõlle ja ühtlasi ka testis, kui töökorras põll on. Kindlasti toome laste lemmikud maikuus teilegi kaeda, armsad külalised!

Imetore Kolga Kooli 1. klass, meil on nii hea meel, et tulite meile appi ja loodame teid siin ikka ja jälle toimetamas näha. Kes teab, ehk kunagi ka kolleegina!

#kolgakool #kolgamuuseum #töövari #muuseumitöö

Jaga postitust: